چگونه می توان یک عبارت MultiTerm را در استودیوی Trados جستجو کرد
21 مارس 2014 توسط جین فاکس
چگونه می توان یک عبارت MultiTerm را در استودیوی Trados جستجو کردآیا شما با استفاده از استودیو Trados ترجمه می کنید؟ آیا می دانید چگونه یک termbase MultiTerm را در استودیو جستجو کنید؟ برای اطلاعات بیشتر بخوانید

من طرفداران بزرگی از بانکهای اطلاعاتی اصطلاحات هستم و از آنها برای همه پروژه های ترجمه استفاده می کنم. فهمیدم که یک اصطلاح خوب به من کمک می کند تا سریعتر ترجمه کنم ، زیرا این امکان را برای من فراهم می کند که خیلی راحت تر ترجمه ها را وارد کنم. علاوه بر ذخیره کردن اصطلاحات پیچیده ، من عباراتی را که اغلب استفاده می شوم به termbase اضافه می کنم تا مطمئن شوم که من در طول ترجمه خود از آنها به طور مداوم استفاده می کنم.

من با اظهارات جوست زتچه درمورد ارزش اصطلاحات پایانی ، که در طی یکی از وببین های اخیر وی ساخته شده است ، موافقم: "اگر می خواستم بین واگذاری تمام داده های حافظه ترجمه یا تمام داده های اصطلاحات خود را انتخاب کنم ، همیشه حافظه ترجمه خود را کنار می گذاشتم. به جای داده های اصطلاحات من. "

من برای مدیریت اصطلاحات من در استودیو Trados از MultiTerm استفاده می کنم - بیایید نگاهی به نحوه انجام این کار بیندازیم.

استفاده از MultiTerm در استودیو Trados
برای شروع ، ممکن است در استفاده از MultiTerm در استودیو به یک طراح نیاز داشته باشید. در اینجا جزئیات نحوه تهیه:

راه اندازی یک termbase در MultiTerm
از اکسل به یک واژه نامه به MultiTerm تبدیل و وارد کنید
(یا ، مشاهده کنید: راه سریع برای تبدیل واژه نامه ها و اصطلاحات بین Excel و MultiTerm )
اضافه کردن یک termbase به یک پروژه در استودیو Trados
شما می توانید این دستورالعمل ها را در استودیو Trados 2009 ، 2011 یا 2014 دنبال کنید.

در حال جستجو در MultiTerm در استودیو Trados
پس از افزودن یک termbase به پروژه خود ، می توانید از اصطلاح تشخیص استفاده کنید تا اصطلاحات را در ترجمه خود وارد کنید و همانطور که ترجمه می کنید اصطلاحات جدیدی را به termbase اضافه کنید . در پنجره Termbase Search می توانید اصطلاحات را نیز جستجو کنید:
1. در پنجره Term Recognition ، بر روی تب Searchbase کلیک کنید.

پنجره جستجوی termbase MultiTerm در استودیو Trados

2. عبارت منبع (یا بخشی از اصطلاح) را که می خواهید در قسمت جستجوی Termbase جستجو کنید وارد کنید و بر روی نماد جستجو فازی کلیک کنید .

نتایج جستجو در پنجره نتایج نمایش داده می شود.

اگر نتایج زیادی را به شما برگرداند ، ممکن است شما نیاز به اصلاح جستجوی خود داشته باشید.

عیب یابی
بعضی اوقات با مشاهده شرایط در پنجره Termbase Search مشکل دارم. گاهی اوقات می فهمم که جستجو برای سه یا چند حرف کار می کند ، اما فقط یک یا دو نیست. من همچنین وقتی در استودیو برای اولین بار در استودیو جستجو می کنم ، چندین اصطلاح انتفاعی پخش می کنم - پنجره نتایج فقط می گوید "جستجو برای اصطلاحات". در این حالت ، من می توانم با جستجوی فقط یک حرف ، مشکل را برطرف کنم. پس از انجام این کار ، من می توانم اصطلاح مورد نظر خود را جستجو کنم. امیدوارم اگر در جستجوی MultiTerm در استودیو Trados مشکلی دارید ، این امر به شما کمک کند.

بیشتر در حال آمدن است
در پست های آینده وبلاگ ، من به استفاده از MultiTerm نگاه می کنم:

با چندین ترمینال کار کنید
صادرات یک termbase از MultiTerm به MS Excel و سایر قالب ها
من همچنین می خواهم به ارسال مطالب وبلاگ در انواع منابع CPD برای مترجمان بپردازم.

در مورد شما چطور؟
آیا در هر پروژه از ابزار مدیریت اصطلاحات استفاده می کنید؟
اگر مجبور بودید ، ترجیح می دهید از داده های حافظه ترجمه یا داده های اصطلاحات خود صرف نظر کنید؟
و استفاده از MultiTerm را در استودیوی Trados چقدر آسان می دانید؟
با گذاشتن کامنت در ادامه به من اطلاع دهید!

لطفا توجه داشته باشید که من با هیچ یک از سازمانهای یاد شده در بالا رابطه تجاری ندارم.

توسط جین فاکس BSc MITI ، مترجم آلمانی-انگلیسی.
برای ترجمه پزشکی آلمانی-انگلیسی - و ترجمه ارتباطات شرکتها .

همچنین شما می توانید دوست دارید:
پرش به جهش: چرا من شروع به استفاده از ابزار CAT کردم
اگر از یک ابزار CAT استفاده کنم ، مبلغ کمتری برای ترجمه‌هایم دریافت خواهم کرد؟
کاربران Trados: آیا ارزش یادگیری نحوه استفاده از MultiTerm را دارد؟
نحوه وارد کردن یک واژه نامه اکسل دو زبانه به MultiTerm - برای استفاده در استودیو Trados
3 کتاب برتر مهارت های فنی برای مترجمان

-

نرم افزار ترجمه pdf برای کامپیوتر ، ,multiterm ,یک ,استودیو ,استفاده ,ترجمه ,در استودیو ,استفاده از ,multiterm در ,از multiterm ,می کنم ,جستجوی termbase multiterm ,پنجره جستجوی termbase ,کنید پنجره جستجوی ,پنجره termbase searchمنبع

دوره آنلاین اخلاق برای مترجمان و مفسران

سفارش ترجمه

سفارش ترجمه تخصصی

چرا اینقدر مترجمان عاشق فناوری ترجمه هستند

ترجمه مقاله حرفه ایی

چرا داوطلبان آزمون های ترجمه و تفسیر NAATI را شکست می دهند ...

کنفرانس ترجمه رایگان مقاله

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دستگاه شیرینگ کابینی فروشگاه هزارویک ارزان سرا بهداشت فروش لوازم یدکی بیل مکانیکی ارزان سریال,اهنگ,خبر,فیلم کهکشان موسیقی,گلکسی موزیک چگونه سيستم گوارش سالمي داشته باشيم فروش نبشی و ناودانی ارزان کسب بیت کوین رایگان